Image
KÖK
KÖK

BİZ KİMİZ?

“Çocukluk insanın anavatanı” der Epictetus.

Anne ve babamız bizim mutlu çocuklar olmamızı sağladı.Yaşamda bize en büyük rehber olan onlar, çalışkanlıkları,titizlikleri, sevgi ve fedakarlıklarıyla bize örnek oldu.

Biz, çocukken yaz tatillerini Alaçatı daha popüler olmamışken burada geçiren üç kardeşiz. Alaçatı'nın sokaklarını, taş evlerini, köyün kültürünü çocukluğumuzdan bu yana yaşadık.

Baharda evimize geldiğimizde yeni açmış papatyaların arasında koşu yarışları düzenlerdik. Yazın tarlamızdan taze domates biber toplardık. Biz, bisiklet sürmeyi Alaçatı’nın sokaklarında öğrendik. Çark plajında ilk kulacımızı attık. Alaçatı büyürken onunla birlikte biz de büyüdük.  

İki kardeş, mimar olmayı seçtik. Bir diğer kardeşimiz de çevre mühendisliğinde akademisyen olmayı tercih etti. Çocukluk hikayelerimizi sevdiklerimizle paylaşırken ortak noktamız Alaçatı’ydı. Aldığımız eğitimle Alaçatı'nın ruhuna, ana vatanımıza uygun bir mekan yaratmanın peşine düştük. Bu nedenle Pachamama’ya sadece bir otel gözüyle bakmıyoruz. Pachamama yaşama bakışımızı anlattığımız, doğaya ve dünyaya saygımızı sunduğumuz özel bir toprak.